Sales ofTwentieth Century Painting

Home > Direct Sale > Twentieth Century Painting
Miguel Martinez Verchili (1898 - 1989)
Lot. 28020422/378
Francisco Sanchis (1948)
Lot. 28020328/379
Carlos Peñalver Gisbert (1918-2003)
Lot. 28020304/382
Francesc Juliá Ventura (1900-?)
Lot. 28020283/383
Sale price. 225,00 €
Lot. 28020285/384
Sale price. 250,00 €
Pedro de Valencia (1902 - 1971)
Lot. 28020114/404
Luis Giner Bueno (1935 - 2000)
Lot. 28020350/407
Sale price. 120,00 €
José Punyet (1922-2004)
Lot. 28020306/408
Sale price. 400,00 €
Miguel Martí Ferré (1932 - 2020)
Lot. 28020312/411
Sale price. 400,00 €
Jose Royo (1941) “Mujer en la playa”
Lot. R28017251/413
Sale price. 400,00 €
Luis Sinovas (1956-2010)
Lot. 28020432/421
Gustavo Antonio Pujalte (1944)
Lot. 28020325/423
Alejandro Alexandre (1925)
Lot. 28020430/426
Sale price. 120,00 €
Gennaro Esposito (s.XX)
Lot. 28020326/427
Sale price. 350,00 €
Juan Rico López (1925)
Lot. 28020320/428
Alfredo Palmero Hernández (1966)
Lot. 28020421/435
Vicente Peris (1943)
Lot. R28013837/439
Sale price. 700,00 €
Julio Farrell
Lot. 28020299/440
Sale price. 250,00 €
Francisco Calatayud (S.XX)
Lot. 28020354/447
Encarna Ten
Lot. 28021042/448
Acuarela
Lot. 28020348/451
Sale price. 120,00 €
Rafael Atencia (1948)
Lot. 28020433/452
Vicente Navarro (S.XX)
Lot. 28020429/454
Sale price. 80,00 €
Pintura (s.XX)
Lot. 28020436/455
Reis (s.XX)
Lot. 28021069/456
Carmen, s.XX
Lot. 28020964/457
Sale price. 160,00 €
Urban Rider
Lot. 28020281/458
Carlos Giner (S.XX)
Lot. 28020352/459